BURSA’DAN SREBRENİCA ANNELERİNE BAĞIŞ

BURSA’DAN SREBRENİCA ANNELERİNE BAĞIŞ

5 Aralık 2012
|
0 Comments
|

5İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi, Saraybosna‘da , Bursa Büyükşehir Belediyesi adına toplanan bağışı kabul etti. İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Feyza Tanok Şehbayraktareviç,
bağışı ,Srebrenica Anneleri ve Zepa Başkanı Muniri Subaşiç, dernek yardımcısı Kadi Hotiç ve dernek üyesi Zumri Şehomerovice’nin de bulunduğu gruba bizzat teslim etti. “Bu bağıştan dolayı çok mutluyuz. Çünkü bu bağış ,bizim çalışmalarımıza ve gelecekte yapacağımız faaliyetlerimize katkı sağlayacaktır. Bu şekilde bize yardım etmeye çalışan herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

Dernek üyesi Şehomeroviç, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, bu yardımın yıl sonuna kadar Srebrenica’da, derneğin çalışmalarında ve Lahey gezisi için de kullanılacağını, İstanbul merkezli mevcut işbirliğinden dolayı çok memnun olduklarını ve bunun aynı şekilde devam edeceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Şehormeroviç, “Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Bosna Haftası” etkinliği, Srebrenica’daki soykırım mağdurları için yapılmıştır. Toplanan paraya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ,eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Bülent Arınç’ın eşi Münevver Arınç da destek vermiştir. Toplanan para, 3000 Türk Lirası ve 1.895 Euro değerindedir.” ifadelerini kullandı. İstanbul EKC Başkanı Feyza Tanok Şehbayraktareviç , Anadolu Ajansı muhabirine “İki merkezin ortak çalışmasıyla yapılan bu etkinlik tabii ki ilk değil. Eylül ayının 5 ile 11 ‘ i arasında yapılan ‘Bosna Haftası‘ etkinliğinde  yine, Srebrenica’daki mağdur anneler ve şehit aileleri için bu bağış toplanabilmiş, toplanan miktar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe‘ye teslim edilmiştir.” dedi. Bağışı, Srebrenica Anneleri Derneği üyelerine teslim eden ,İstanbul EKC Başkanı Feyza Tanok Şehbayraktareviç , yaşanan acı olaylardan sonra bölünmüş Srebrenica halkını sembolize eden ‘Srebrenica Çiçekleri’ni de yine kendilerinden aldıklarını belirtti.

Kaynak ; Anadolu Ajansı